Nanechty.sk

UV gély a ich rozdiely

Každá z nás by chcela mať krásne upravené nechty. Dokonalá manikúra by mala byť našou ozdobou a v dnešnej dobe aj samozrejmosťou. Nie vždy však máme čas postarať sa o naše prirodzené nechty, a vypestovať ich do preferovanej dĺžky vie byť niekedy náročné. Je tu predsa len efektívne riešenie ako mať upravenú manikúru, ktorá nám vydrží dlhšie ako len pár dní. Tým riešením sú UV gély. Je ich na trhu hneď niekoľko a ako sa v nich máme vyznať? Čítajte.

UV gély
Zaradili sa medzi obľúbený materiál v nechtovej modeláži. Poznáme modelovacie, farebné, 3D a LED gély. Modelovacie slúžia na vytváranie nechtu pomocou šablóny. Na predĺženie prírodných nechtoch používame tipy.

Samotná nechtová modeláž pomocou UV gélu môže byť jednofázová, dvojfázová alebo trojfázová. Najbežnejší je trojfázový proces a to na základe troch krokov. Začíname nanesením podkladovej vrstvy, alebo použijeme bonder. Táto vrstva slúži na piľnutie nasledujúcej vrstvy, ktorým je stavebný UV gél. Je hustejší a pomocou neho sa vykonáva modelovanie nechtu.

Polymerizáciou pod lampou na nechty sa na jej povrchu vytvára výpotok. Odstránime ho cleanerom pomocou buničiny. Zdobenie nechtov prípadnými kamienkami a všelijakými ozdobami sa vykonáva vo vrchnej vrstve gélu. Dvojfázové modelovanie sa robí pomocou dvojfázového UV gélu, ktorý obsahuje podkladovú a modelovaciu vrstvu zároveň. Jednofázové modelovanie sa vykonáva s UV gélom 3 v 1. Všetky vrstvy sú obsiahnuté v jednej fľaštičke.

Modelovacie gély taktiež rozdeľujeme podľa farieb, a to číre alebo ružové. Pomocou farebných gélov sa vytvárajú rôzne ozdoby a tvary. V ponuke nájdete farebné LED, termo UV gély, neónové, pastelové, perleťové, glitrové, cat eye, paint, a podobne. 3D gély sa používajú na modeláciu 3D ozdôb pomocou špeciálneho štetca alebo pomarančového drievka.

Gél laky pripomínajú klasický lak, musíte ho však nechať polymerizovať v lampe na nechty. Vydrží vám 2 – 3 týždne, čo je podstatne dlhšie ako klasický lak. Modelovacie LED gély sa vyznačujú kratšou dobou tvrdnutia v LED alebo dual lame. Sú určené na modelovanie a predĺženie nechtu. Modelovací kamuflážny UV gél slúži na krytie prechodu medzi prirodzeným nechtom a tipom, alebo je vhodný aj na predĺženie nechtového lôžka pri modelovaní na šablóny.

Obsah blogu

Zamatové nechty

Najnovšími trendmi v zdobení nechtov sú matné nechty a zamatový efekt. Dnes si povieme, ako zdobiť nechty zamatom a čomu sa vyhnúť, aby bol efekt

Čítať ďalej