Nanechty.sk

Namaľujte si ružu jedným ťahom

Páčia sa vám ruže? Vnímate v týchto kvetoch krásu, ktorú v sebe ukrývajú a rady ich nosíte na sebe všade, kde je to len možné? V tom prípade vás určite potešíme, pretože máme pripravenú techniku, s ktorou si môžete ružičky namaľovať aj na nechty. Ako na to a čo budeme k maľovaniu potrebovať? Tak poďme sa spolu naučiť tento nový spôsob zdobenia.

Pri každom maľovaní jedným ťahom sa vyžaduje trošku viac tréningu. Postup nie je náročný na množstvo pomôcok a ani jeho priebeh netrvá nejak extra dlho. Skôr budete potrebovať viac trpezlivosti a šikovnosti, nakoľko sa vám motív nemusí podariť na prvýkrát. Ale smelo do toho, nakoniec to zvládnete a budete sa tešiť, že ste sa naučili ďalšiu skvelú techniku.

Použijeme tieto pomôcky :

Fialový perleťový lak na nechty – Tento lak nám vytvorí krásny lesklý podklad. Hubka do sprchy – Netypická pomôcka, ale bude mať svoje špecifické využitie. Akrylové farby – Maľovať jedným ťahom sa dá aj UV gélmi, ale my stavíme na akrylové farby, ktoré majú skvelé krycie schopnosti a dokážu dať motívu ruže poriadny šmrnc. Štetec na zdobenie – Zámerne použijeme tenký zdobiaci štetec menšej veľkosti. Zdobiace pero – Pomôže k záverečnému vyšperkovaniu zdobenia. Pomocná podložka – Môže byť akákoľvek a poslúži na preskúšanie maľovania.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/27OV1liss7k”][/pb_video]

 

Postup zdobenia

1.Po dôkladnom očistení a prebrúsení nechtov začneme použitím obyčajnej hubky do sprchy. Možno sa divíte na čo nám je táto pomôcka, ale na videu je vysvetlené jej použitie. Hubku „zašpiníme“ čiernym lakom na nechty a následne jemne pritláčame na špičku nechtu. Postupne sa nám vytvoria celkom zaujímavé obrazce.

2.Tieto čierne odtlačky prekryjeme lakom na nechty, aby sa zachovali neporušené. Zvolíme si fialový perleťový lak s vitamínmi, ktorý vytvára krásny lesklý efekt.

3.Teraz si na pomocnú podložku pripravíme akrylové farby v bielom a modrom prevedení. Pri naberaní farieb na štetec si dávajte pozor! Na jednom konci musí byť modrá a na druhom biela. Význam to ma taký, aby sa pri ťahom štetca farby nezmiešali.

4.Teraz môžeme začať pomaly, a hlavne opatrne maľovať kvietky.

5.Vidíme, že motív je nádherný. Okolie ruže ešte ozdobíme imidžovými bodkami.

K zvládnutiu postupu je potrebné umelecké cítenie, ale pre ten výsledok sa oplatí potrápiť. Blahoželáme!

Obsah blogu