Nanechty.sk

5 tipov ako zvýšiť imunitu a krásu nechtov

Ste v psychickom alebo fyzickom vypätí? Prekonali ste závažné ochorenie alebo mali obdobie stresu a depresií? To všetko výrazne vplýva na váš imunitný systém, ktorý túto záťaž nie vždy hravo zvládne. Vyrážky na tvári, problémy s tráviacim ústrojenstvom, malátnosť alebo iné nepriaznivé účinky sú varovným signálom pre váš organizmus. Myslíte si, že oslabený imunitný systém je len dočasný problém, ktorý vás nemôže ohroziť? Mýlite sa! Nezabúdajte, imunita je brnenie, ktoré vás chráni pred množstvom ochorení. Jej narušením môžete stratiť nie len krásu, ale hlavne zdravie. Preto sa pozrime na to, ako dopomôcť nášmu telu.

1. Zvýšte prísun správnych vitamínov

V prvom rade zabudnite na všetky reklamy. Sľubujú zázračné jogurty, ktoré vás ochránia ako dáždnik pred búrkou. Je to akýsi placebo efekt, ktorý uspokojí hlavu, avšak vaše telo trpí naďalej. V čase oslabenia imunity je dôležité zvýšiť prísun vhodných vitamínov a minerálov. Hovoríme o vitamíne D (losos, vajcia, tuniak, rybí tuk, pečeň), vitamíne C (citrusové plody, jahody, jablká, paprika, kapusta, paradajky, zemiaky), zinku (strukoviny, ovos, mak, pšenica, huby, slnečnicové a tekvicové semená) a selénu (ryby, mäso, kokosové orechy). Ale pozor, strava má byť pestrá a bohatá, preto sa snažte kombinovať potraviny tak, aby obsahovali aj iné zložky ( vitamíny A, B, E).

2. Vyhýbajte sa jedom

Alkohol, cigarety a omamné látky. Nič nové, ak povieme, že ide jedy, ktoré náš organizmus výrazne zaťažujú. Ale toto nie sú jediní strašiaci, ktorí nám môžu uškodiť. Nevinnosť a sladké potešenie sa skrýva za slovom cukry. Možno sú pre náš jazýček lahodné, no na druhej strane vedia urobiť v tele poriadnu šarapatu. Znižujú schopnosť bielych krviniek, čím otvárajú bránu vzniku rôznych infekcií a množeniu baktérií. V tomto prípade cukry, a takisto tuky nebudú vašimi najlepšími priateľmi.

3. Začnite sa hýbať

Vďaka oslavám, nočnému vyjedaniu chladničky a dovolenkám sme si vypestovali krásne ochranné koleso pod prsiami. Pohodlie a stereotyp si s ním vrúcne podali ruku, ale je načase mu povedať zbohom. Pravidelný pohyb a otužovanie je výborný spôsob ako naštartovať svoje telo. Budete vyzerať báječne a cítiť sa sviežo a energicky.

4. Chráň si svoju hlavu

Naša myseľ vie vyprodukovať množstvo krásnych a kreatívnych vecí, no takisto aj veľa nepríjemných spomienok či pesimistických predstáv. Depresia, stres a nedostatok spánku. Stačí pár dní v takomto hektickom období a vedzte, že si to vypýta svoju daň. Lámavé nechty, bledá tvár plná vyrážok a suchá pokožka nie sú nič oproti tomu, čo sa v skutočnosti odohráva v tele. Toto je pre vás len varovný prst, ktorý vám hovorí STOP. Uberte z rýchlosti a odbočte na správnu cestu. Takto vykoľajená ďaleko nezájdete.

5. Kvalitné prípravky na nechty

Aby sme nezabudli na nechty. Oslabenú imunitu môžete napraviť len zmenou životného štýlu. Chcete mať krásne nechty už teraz? Existujú prípravky, ktoré vám necht spevnia, a zároveň pôsobia liečivo. Ide o kalciový lak, ktorý vaše nechty regeneruje a zabráni opätovnému lámaniu. Takéto laky môžete využívať aj počas absencii týchto príznakov, pretože dodávajú prirodzený lesk. Doprajte vášmu telu patričnú starostlivosť a ono sa vám odvďačí.

Obsah blogu