Nanechty.sk

Magnetické laky na nechty

Magnetické laky? To je čo za hlúposť… Nielen ja som takto reagovala, keď som sa prvý krát dopočula o tejto novinke. Zdalo sa mi to nereálne a fotografie, ktoré som videla boli tiež viditeľne upravené. Jednoducho som tomuto “zázraku” neverila. Rozhodla som sa vyskúšať to. Na internete som si našla lacné magnetické laky na top-nechty.sk a jeden si kúpila. Samozrejme, len lak nestačí. Je k tomu potrebný aj špeciálny magnet. Trošku som pátrala a zisťovala v čom sa tento lak líši od ostatných.

Na počudovanie som zistila, že je to obyčajný lak na nechty, v ktorom je primiešaný pigment s kovovými čiastočkami. Práve tieto čiastočky po priložení magnetu vytvoria na povrchu netradičnú kresbu. Magnet sa skladá z troch častí. Podložka na prst, držiak na magnet a samotný magnet. Magnet môžete zakúpiť s dvoma motívmi, prúžky alebo hviezda.

Ak vás tieto motívy už nudia a poviete si “takýto vzor už má každá”, máme tu práve pre vás skvelú novinku, magnetické pero. Je to plastové pero s magnetickým hrotom. Podobné, akým si deti kreslia na stierateľné tabuľky. Týmto perom si vytvoríte nové, vlastné vzory a tak budú vaše nechty zas o niečo unikátnejšie. Zdobenie nechtov magnetickým lakom sa stane zábavným a kreatívnym zároveň.
Podobne ako magnetické šablóny, ani magnetické pero sa nesmie dotýkať laku. Vzor kreslíte asi 3-10 mm nad magnetickým lakom.

Zdobenie magnetickým lakom

Aby lak vydržal čo najdlhšie, musíme si vopred odlakovať, dezinfikovať a odmastiť nechty. Nastavíme si magnet tak, že prst položíme na stred podložky a priložíme držiak s magnetom. Magnet má byť vo výške 5-10 mm nad nechtom. Po nastavení odoberieme držiak no magnet na ňom už neposúvame. Na necht nanesieme hrubšiu vrstvu magnetického laku, prst položíme na podložku a priložíme držiak s magnetom. Magnet by mal na necht pôsobiť aspoň 10 sekúnd. Vtedy nesmiete s magnetom ani s prstom hýbať ináč by sa poničil vzor. Magnetický lak sa dá jednoducho odstrániť odlakovačom.
Aj keď je lak po uschnutí vysoko lesklý, je dobré naň naniesť vrchný lak, alebo nežltnúci vrchný lak. Nežltnúci lak zabráni zmene farby pôsobením slnečných lúčov i cigariet.

Tip:
Kombinujte dva, farebne rôzne, magnetické laky a výsledok určite milo prekvapí.

Obsah blogu