Gélové nechty a C-oblúk

Najdôležitejšou vecou pri modelovaní nechtov je správny tvar. Platí to ako pre gélové nechty tak aj pre akrylové nechty. Správnym vytvarovaním nechtov predĺžime ich životnosť.

Aký je to ten správny tvar?

Keď sa pozrieme na necht z profilu, nemal by byť plochý a v žiadnom prípade by nemal vytvárať dolinku, ale mal by na pohľad tvoriť písmeno C. Preto tento tvar nazývame aj C-oblúk.

Ako modelovať C-oblúk?

Vymodelujeme ho tak, že na necht nanesieme štetcom väčšiu guľôčku gélu (akrylu). Necht tvarujeme čírym stavebným Uv gélom, multifunkčným UV gélom, alebo akrylom. Guľôčku umiestnime do stredu nechta a opatrne rozotierame jej okraje. Nepretierame štetcom celú plochu necht len okraje. Čiže v strede nechta nám aj po rozotretí ostane najviac gélu (akrylu). Takto vytvoríme na nechtíkoch želaný oblúk.

Aj napriek tomu, že nechtíky nevyzerajú s C-oblúkom celkom prirodzene, odporúčame tento krok nevynechávať. Rovné nechty nie sú pri nárazoch také pružné, ako nechty s C-oblúkom, a preto sa skôr zlomia.
Samozrejme je potrebné dať gél vytvrdnúť do UV lampy a nerovnosti nechtov vyhladiť pilníkom. Potom nanesieme už len tenkú vrstvu vrchného UV gélu a nechty sú hotové.

0 komentárov
11 páči sa mi to
Predchádzajúci príspevok: Zdobenie prírodných nechtovĎalší príspevok: Pigmenty? Urobte si farebný gél na nechty.

Podobné články

Odoslať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *