Nanechty.sk

Jedinečné kvietky vďaka WATER MARBLE

Chcete skrášliť svoj vzhľad niečím nezvyčajným? Dokážete si užiť extravaganciu alebo ju dokonca vyhľadávate? Obľubujete farby a kvety? Potom ste na správnom mieste! Určite ste už zachytili niečo o „mramorovaní“ nechtov. Chcete si to vyskúšať, ale neviete ako na to? Nech sa páči. Ponúkame vám skvelý návod na mramorovú manikúru. Nejedná sa o doslovné zdobenie mramorom. To určite nie! Ide o špeciálnu techniku pre milovníčky farebných variácií. Pokiaľ sa rady pochválite unikátnymi kvetinkami, ktoré vám vyčaria pestré nechty, pozrite si užitočné rady ako sa dopracovať k tomuto umeleckému skvostu. Smelo do toho!

Čo budeme potrebovať

Pôsobivé a jedinečné je na mramorovaní to, že vaše nechty doslova prekvapí . Technika, pri ktorej nemôžete očakávať konkrétny výsledok je nevyspytateľná a to prináša svoje čaro. Milujete spontánnosť? Ak áno, pustíme sa spoločne do práce. Zvládneme ju pomocou niekoľkých pomôcok, ktoré máte doma. Procedúra je nenáročná, nevyžaduje si kopu času ani vysoké náklady. K zdobeniu si pripravíme misku alebo pohár. Naplníme vodou, najlepšie vodou izbovej teploty. Nezabudneme na pomarančové drievko a ak máte k dispozícii zdobiace pero, pomôže Vám pri kreslení kvietkov na nechty. Zabudnite na použitie krbovej zápalky alebo špáradla ako náhrady! Zdobiace pero vám vytvorí krásne a originálne nechty. Ďalej si vyberieme ľubovoľné farby lakov. Laky musia byť čo najviac tekuté! Ináč sa Vám nerozpustia vo vode a nechty sa zdobenia nedočkajú. K tomu sa nám hodí vhodný lak na záverečné zafixovanie. Použiť môžeme aj UV gél, ktorý predĺži trvácnosť. Takisto vám nesmie chýbať vatová tyčinka pri záverečnej fáze. Tak a teraz ak máme všetko potrebné, môžeme začať.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/JaCLoAFyGeM”][/pb_video]

 

Postup:

1.Najprv použijeme základný lak na nechty. Namiesto laku môžeme použiť aj UV gél, ktorý je ako podklad ideálny. V oboch prípadoch si vyberieme priesvitný prípravok.

2.Pripravíme si nádobu s vodou izbovej teploty. Do nádoby kvapneme prvú kvapku priesvitného laku. Kvapka sa rozptýli a postupne vytratí, čo je dobré.

3.Postupne kvapkáme do nádoby ďalšie laky podľa zvolených farieb. Zásadne vždy kvapkáme do stredu kvapky počas rozptýlenia predošlej! Takisto dávame pozor, aby sme odkvapkávali z primeranej vzdialenosti, nie príliš zvysoka. Lak by takto klesol ku dnu a z mramorovania by ste mali akurát sklamanie v očiach.

4.Po nakvapkaní všetkých lakov vezmeme pomarančové drievko alebo zdobiace pero a začneme sa hrať s vrstvou laku na hladine. Drievkom alebo perom si začneme kresliť kvetinku. Pokojne striedame tvary, pretože možností je nespočetne veľa. Maľovanie si užívajte a nechajte sa viesť vlastným vkusom. Vaše nechty takto budu jedinečné a štýlové.

5.Necht namočíme do nádoby s vodou a chvíľu ho v nej podržíme. Kvetinka sa prilnie na necht a vytvorí prekvapivý obrazec, ktorý sa vám zapáči a výsledok vás skutočne nadchne.

6.Zvyšky laku dôkladne očistíme vatovou tyčinkou namočenou v odlakovači alebo odlepíme lepiacu pásku z okolia nechtu.

7.Takmer hotový necht zafixujeme vrchným priesvitným lakom a počkáme kým uschne.

8.Rovnaký postup opakujeme pri zdobení ostatných, čím si vytvoríte kvalitné a pevné nechty. Na záver sa môžete popýšiť skvelo odvedenou prácou a zažiariť tak na večeri s partnerom.

Obsah blogu

Nechtové tipy

Umelé nechtové tipy slúžia na predĺženie nechtovej špičky. Využívame ich ako na gélové nechty, tak aj na akrylové nechty. Sú vyrobené zo špeciálneho plastu, ktorý

Čítať ďalej

Zamatové nechty

Najnovšími trendmi v zdobení nechtov sú matné nechty a zamatový efekt. Dnes si povieme, ako zdobiť nechty zamatom a čomu sa vyhnúť, aby bol efekt

Čítať ďalej