Nanechty.sk

Jedinečné kvietky vďaka WATER MARBLE

Chcete skrášliť svoj vzhľad niečím nezvyčajným? Dokážete si užiť extravaganciu alebo ju dokonca vyhľadávate? Obľubujete farby a kvety? Potom ste na správnom mieste! Určite ste už zachytili niečo o „mramorovaní“ nechtov. Chcete si to vyskúšať, ale neviete ako na to? Nech sa páči. Ponúkame vám skvelý návod na mramorovú manikúru. Nejedná sa o doslovné zdobenie mramorom. To určite nie! Ide o špeciálnu techniku pre milovníčky farebných variácií. Pokiaľ sa rady pochválite unikátnymi kvetinkami, ktoré vám vyčaria pestré nechty, pozrite si užitočné rady ako sa dopracovať k tomuto umeleckému skvostu. Smelo do toho!

Čo budeme potrebovať

Pôsobivé a jedinečné je na mramorovaní to, že vaše nechty doslova prekvapí . Technika, pri ktorej nemôžete očakávať konkrétny výsledok je nevyspytateľná a to prináša svoje čaro. Milujete spontánnosť? Ak áno, pustíme sa spoločne do práce. Zvládneme ju pomocou niekoľkých pomôcok, ktoré máte doma. Procedúra je nenáročná, nevyžaduje si kopu času ani vysoké náklady. K zdobeniu si pripravíme misku alebo pohár. Naplníme vodou, najlepšie vodou izbovej teploty. Nezabudneme na pomarančové drievko a ak máte k dispozícii zdobiace pero, pomôže Vám pri kreslení kvietkov na nechty. Zabudnite na použitie krbovej zápalky alebo špáradla ako náhrady! Zdobiace pero vám vytvorí krásne a originálne nechty. Ďalej si vyberieme ľubovoľné farby lakov. Laky musia byť čo najviac tekuté! Ináč sa Vám nerozpustia vo vode a nechty sa zdobenia nedočkajú. K tomu sa nám hodí vhodný lak na záverečné zafixovanie. Použiť môžeme aj UV gél, ktorý predĺži trvácnosť. Takisto vám nesmie chýbať vatová tyčinka pri záverečnej fáze. Tak a teraz ak máme všetko potrebné, môžeme začať.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/JaCLoAFyGeM”][/pb_video]

 

Postup:

1.Najprv použijeme základný lak na nechty. Namiesto laku môžeme použiť aj UV gél, ktorý je ako podklad ideálny. V oboch prípadoch si vyberieme priesvitný prípravok.

2.Pripravíme si nádobu s vodou izbovej teploty. Do nádoby kvapneme prvú kvapku priesvitného laku. Kvapka sa rozptýli a postupne vytratí, čo je dobré.

3.Postupne kvapkáme do nádoby ďalšie laky podľa zvolených farieb. Zásadne vždy kvapkáme do stredu kvapky počas rozptýlenia predošlej! Takisto dávame pozor, aby sme odkvapkávali z primeranej vzdialenosti, nie príliš zvysoka. Lak by takto klesol ku dnu a z mramorovania by ste mali akurát sklamanie v očiach.

4.Po nakvapkaní všetkých lakov vezmeme pomarančové drievko alebo zdobiace pero a začneme sa hrať s vrstvou laku na hladine. Drievkom alebo perom si začneme kresliť kvetinku. Pokojne striedame tvary, pretože možností je nespočetne veľa. Maľovanie si užívajte a nechajte sa viesť vlastným vkusom. Vaše nechty takto budu jedinečné a štýlové.

5.Necht namočíme do nádoby s vodou a chvíľu ho v nej podržíme. Kvetinka sa prilnie na necht a vytvorí prekvapivý obrazec, ktorý sa vám zapáči a výsledok vás skutočne nadchne.

6.Zvyšky laku dôkladne očistíme vatovou tyčinkou namočenou v odlakovači alebo odlepíme lepiacu pásku z okolia nechtu.

7.Takmer hotový necht zafixujeme vrchným priesvitným lakom a počkáme kým uschne.

8.Rovnaký postup opakujeme pri zdobení ostatných, čím si vytvoríte kvalitné a pevné nechty. Na záver sa môžete popýšiť skvelo odvedenou prácou a zažiariť tak na večeri s partnerom.

Obsah blogu

Plamene pre vášnivé dámy

Plameň ako symbol neutíchajúcej vášne je obľúbeným prvkom módnych návrhárov, majstrov v tetovaní a rovnako si získava popularitu aj medzi milovníčkami nechtového dizajnu. Ambiciózne dámy,

Čítať ďalej

Vianočné kvety na nechty

Kvetinky sú dosť rozšíreným a obľúbeným motívom vo svete nechtového dizajnu. Vianočná ruža, vianočná hviezda, adventné doplnky a ďalšie iné nepochybne patria k prežitiu vianočných

Čítať ďalej