Nanechty.sk

Keď hviezdy žiaria na nechtoch

Hviezdy na nočnej oblohe sú nádherným úkazom počas každého ročného obdobia. Avšak teraz v týchto studených mesiacoch ich vďaka ligotu snehu dokážeme vnímať ešte intenzívnejšie. Jasná mrazivá noc, hviezdy a námraza na stromoch. Nádych tejto jedinečnej atmosféry si dokážeme preniesť aj na nechty vďaka žiarivým hviezdičkám.

Na vytvorenie tohto nádherného motívu sa naučíme kombinovať strieborné a modré ozdoby, ktoré zladíme s univerzálnym čiernym odtieňom. Pokiaľ s priloženým videopostupom túto prácičku zvládneme, výsledný efekt sa nám bude naozaj javiť ako zimná hviezdna obloha.

Čo budeme potrebovať :

Strieborný lak na nechty – K tomuto zdobeniu nám skvele pomôže strieborný perleťový lak dodávajúci žiarivosť. Obsahuje tenký štetec, s ktorým pekne nalakujeme menšie časti nechtu. Čierny lak na nechty – Lak v čiernom odtieni je vždy vhodný na kombináciu so striebornou. Zdobiace pero – Použijeme ho na ukladanie ozdôb, keďže je na to najlepšou pomôckou. 3D hviezdičky – Tieto ozdôbky dokážu nádherne vyniknúť aj napriek svojim miniatúrnym rozmerom. Na výber sú vo viacerých farbách, my sme sa rozhodli pre strieborné a modré. Vrchný lak – Týmto priehľadným prípravkom si na záver zafixujeme a ochránime zdobenie.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/9Nm-f0_CIi0″][/pb_video]

 

Ako budeme zdobiť

1.Samotné zdobenie začíname použitím strieborného laku na nechty. Týmto lakom pomaličky vymaľujeme špičku nechtu, až kým dosiahneme požadované pozadie.

2.Teraz použijeme čierny lak. Na videu vidíme ako je správne začať lakovať z ľavej strany a tenším ťahom postupne prejsť cez striebornú špičku k vytvoreniu kontrastu.

3.V ďalšom kroku ešte vyšperkujeme nalakovanú špičku nechtu strieborným lakom, ktorý jemne nanesieme v akýchsi odtlačkoch. Takto dodáme zdobeniu úžasný ligot.

4.Následne prechádzame k aplikovaniu samotných ozdôb. Zdobiacim perom vkladáme 3D hviezdičky do čerstvej nezaschnutej vrstvy laku, kde perfektne zapadnú a žiaria.

5.Posledným krokom postupu je záverečné zafixovanie vrchným priehľadným lakom.

Technika, ktorú sme si predstavili dokáže vystihnúť atmosféru zimy, čoho dôkazom je vhodne zvolená kombinácia striebornej a čiernej. S ozdobnými hviezdičkami pôsobí naozaj očarujúco, takže ju odporúčame skúsiť. Nie je náročná na čas, ani na pomôcky, tak prečo nie?

Obsah blogu

Vianočné zdobenie nechtov

Blížia sa najkrajšie a najradostnejšie sviatky roka. Všetci sa snažíme, aby na Vianočnom stole nič nechýbalo, alebo aby čohosi nebolo nedostatok. Príbytky zdobíme rôznymi girlandami,

Čítať ďalej