Nanechty.sk

Zaútočila mykóza na vaše nechty?

Užívate si letné obdobie plné slnka, vody a krásnych tiel? Alebo vás trápia zdravotné problémy, ktoré vám nie a nie dať pokoj? Chcete si užiť dovolenku na sto percent, ale na váš organizmus nemilo zaútočila mykóza? Tieto horúce letné dni sú priestorom pre vznik plesní, ktoré ohrozujú nie len vašu krásu, ale aj zdravie. Mykóza môže napadnúť rôzne časti vášho tela. Asi sú vám veľmi dobre známe kvasinkové infekcie, ktoré si zažila takmer každá jedna z nás. Nepríjemné svrbenie, pálenie a výtoky bieleho sfarbenia vám na radosti a sebavedomí určite nepridá. Ale čo ak tieto nemilé plesne napadnú vaše nechty? Bežná starostlivosť vám nechty nevylieči, pretože toto ochorenie si vyžaduje špeciálnu a pravidelnú starostlivosť. Nemusíte sa obávať, že sa jej nikdy nezbavíte. Existuje mnoho spôsobov, ktoré vám vyčaria prirodzene dokonalé nechty. Ak ste vyskúšali množstvo metód a nič nezabralo, tak sa inšpirujte týmito radami. Avšak nezabúdajte na trpezlivosť! Mykóza sa vám nevylieči z jedného dňa na druhý.

Ako odhalíme mykózu?

Je mnoho porúch, ktoré môžu trápiť vaše nechty. Či už sú to vrubkované, lámavé nechty alebo biele škrvny, každé jedno ochorenie treba liečiť. Ide o signál z tela, že máte nedostatok niektorých vitamínov, minerálov alebo váš organizmus bol napadnutý plesňami. Ale ako to rozoznáte? No jednoducho. Ak máte nepekné žlté a zhrubnuté nechty, tak môžete ihneď hľadať antimykotické prípravky. Niekedy je daná porucha sprevádzaná zápachom, a takisto sa vám vytvárajúce vrstvy začnú postupne zlupovať. Ak si myslíte, že ich zakryjete farebnými lakmi, ste na veľkom omyle. Je pravda, že vaša mykóza na nechtoch nebude svietiť na okoloidúcich , ale prirodzené a zdravé nechty vyzerajú absolútne inak. Takisto si nezatvárajte oči predtým a neskrývajte to, ale pustite sa do liečby!

Kde na nás číha?

Túžite po dnešnom opaľovaní na kúpalisku alebo sa chcete vypotiť v saune? Nech si vyberiete ktorúkoľvek z alternatív, dbajte na hygienu. Plesne milujú vlhké a teplé prostredie, a preto udržujte svoje telo v suchu. Noste vzdušnú obuv, ktorá eliminuje riziko ich vzniku, a takisto noste vo verejných sprchách žabky alebo šľapky. Ak už trpíte nemilými plesňami, nech vás ani nenapadne chodiť na takéto miesta. Mykóza je chronické infekčné ochorenie, ktorým by ste mohli nakaziť ostatných ľudí. Preto zvýšte starostlivosť o svoje nechty a dávajte pozor, aby ste dodržali správnu hygienu. Majte vlastné uteráky, ktoré perte na vysokom stupni, aby došlo k zničeniu akýchkoľvek baktérií. Vyhýbajte sa soláriám, ktoré navštevuje mnoho ľudí a kde sa v takomto teplom prostredí baktérie dlho udržia. Takisto si dávajte pozor na poranenia, pretože vtedy je vaše telo citlivé na akékoľvek negatívne vplyvy.

Vyliečte si svoje nechty sama doma

Ak už mykóza napadla vaše nechty, nespanikárte! Dokážete sa jej zbaviť aj sama doma. Ale po akých prípravkoch by sme mali siahnuť? Veľmi účinný je protiplesňový prípravok na nechty, ktorý vám pri pravidelnom nanášaní odstráni váš problém. Je to antimykotická tekutina, ktorá ochráni vaše nechty pred hubovitými ochoreniami. Tento kvalitný prípravok nájdete najmä v internetových obchodoch, kde máte široký výber prípravkov starajúcich sa aj o lámavé nechty a iné poruchy. Ak by ste si chceli samé namiešať prírodný prípravok s pozitívnymi vplyvmi na vaše zdravie, tak teraz môžete. Niektoré ženy volia dva roztlačené strúčiky cesnaku, dve lyžičky vody a jednu lyžičku soli, a túto zmes si vtierajú na nechty. Medzi zdravé byliny , ktoré majú antibakterálne a antimikrobiálne vlastnosti, patrí harmanček. Takisto posilní váš imunitný systém, čím vás ochráni nie len pred plesňami, ale aj inými nežiaducimi faktormi.

Odborná starostlivosť ako posledná možnosť

Vyskúšali ste čokoľvek a nič nepomáha? Tak v takomto prípade navštívte svojho obvodného lekára alebo vlastného dermatológa. Ten vám urobí testy, na základe ktorých sa určí, o aké ochorenie ide a nasadí vám vhodnú liečbu. Ak patríte k diabetikom, tak sa do experimentov za žiadnu cenu nepúšťajte! Váš imunitný systém je nižší v porovnaní so zdravým pacientom, a preto svoje zdravie prenechajte odborníkom.

Obsah blogu

Veľkonočné zdobenie nechtov máme hotové

Nechty na Veľkú noc

Keďže nie každá žena má na zdobenie nechtov dostatok času, ja vám chcem ukázať, že aj rýchle zdobenie nechtov môže vyzerať pekne. Základom nášho zdobenia

Čítať ďalej