Nanechty.sk

LED lampa na nechty

Novinkou v modelovaní gélových nechtov je LED UV gél. Je to gél, ktorý tvrdne v LED lampe, no vytvrdne vám i v obyčajnej UV lampe. V čom je teda rozdiel? Výrazným rozdielom je doba tvrdnutia LED UV gélu. Ak ho dáte do UV lampy, musíte počkať 2-3 minúty, kým bude LED UV gél vytvrdnutý. V prípade, že máte LED lampu, LED gél v nej vytvrdne za 30-90 sekúnd, čo je výrazná úspora vášho času i času zákazníčky. Gélové nechty tak nemusíte modelovať cca 2 hodiny, ale tento čas sa skráti o viac ako polovicu. Keď už hovoríme o úspore času, LED lampa je taktiež úsporná. Aj napriek veľkému počtu LED žiaroviek sa nemusíte obávať ich vymieňania a s tým spojených ďalších investícií. Žiarovky v LED lampe nieje potrebné vymieňať! Ich životnosť je totiž 30.000 – 50.000 hodín svietenia, čo je takmer 6 rokov nepretržitého svietenia LED lampy.

Aký LED gél si vybrať?

Rovnako ako obyčajné UV gély, aj LED gély rozlišujeme na predlžovanie nechtov, alebo na spevnenie prírodných nechtov. LED gél na prírodné nechty je označený ako BIO LED gél. Jeho úlohou je vytvoriť na povrchu nechta vrstvu, ktorá urobí necht o niečo hrubším a spevní ho. Zároveň necht ochraňuje pred vonkajšími vplyvmi i saponátmi.Pri spevňovaní nechtov BIO LED gélom postupujeme rovnako ako pri spevňovaní BIO gélom. Nechty prebrúsime, odmastíme, nanesieme primer a po jeho uschnutí aplikujeme stavebný BIO LED gél, ktorý LED lampa na nechty vytvrdí za 30-90 sekúnd.

V prípade, že si chceme nechty predĺžiť, použijeme stavebný LED gel z www.top-nechty.sk.
Podkladový LED UV gél slúži ako prvá vrstva gélu pri trojfázovom systéme. Pod neho môžeme naniesť na prírodný necht primer, ktorý chráni nechty pred plesňami a zabezpečí lepšie priľnutie gélu k nechtu.
Stavebný LED UV gél sa používa na zalievanie ozdôb, modelovanie C-oblúku i na predlžovanie nechtov na šablónu.
Kamuflážny, LED UV gél je maskovací gél telovej farby na prekrytie farebných nezrovnalostí nechtov a na predĺženie nechtového lôžka.
Biely LED UV gél použijeme na bielu špičku pri francúzskej manikúre, alebo na zdobenie nechtov.
Vrchný LED UV gél je poslednou vrstvou gélových nechtov. Nanáša sa v tenkej vrstve a jeho úlohou je zanechať nechty krásne lesklé.
Farebným LED UV gélom môžeme nechty maľovať i zdobiť.

Postup pri predlžovaní na šablónu, alebo na tipy je rovnaký ako pri UV géloch, s tým rozdielom, že LED gél necháme v LED lampe vytvrdnúť len 30-90 sekúnd. Pri vytvrdzovaní LED gélov vzniká tiež lepkavý výpotok, ktorý je potrebné očistiť čističom gélu.

UV gél, ktorý nemá označenie LED, vám v LED UV lampe nevytvrdne!

Cena LED gélov je porovnateľná s cenami UV gélov. Výraznejší rozdiel je v cene UV lampy a LED lampy, no je potrebné si uvedomiť, že v UV lampe budeme musieť vymieňať žiarovky už po 500 hodinách svietenia a v LED lampe už do žiaroviek nebudeme investovať.

Obsah blogu