Nanechty.sk

Zdobenie nechtov glitrovým prachom

Mnohé z vás už isto vyskúšali kadejaké kombinácie zdobenia nechtov, no stále sa vraciame k starej známej klasike glitrových nechtov, kde sa môžeme priam vyšantiť kombinovaním farieb. Po najviac používanej technike zdobenia nechtov, čo je klasické lakovanie, patrí používanie glitrov na druhú priečku. Ak si pod slovom glitre predstavujete iba klasicky jemný glitrový prach, ste na omyle. Glitre rozdeľujeme do niekoľkých skupín, najznámejší je už spomínaný glitrový prach, ďalej sú to glitrové nitky a glitre vo veľkosti 1 mm. Klasický glitrový prach je najviac používaný pretože práve s týmito glitrami je najľahšia manipulácia. Glitrové nitky a 1mm glitre často vytŕčajú z gélu a akrylu. Preto je dobré sa s ich ukladaním trošku pohrať a poriadne zaliať gélom či akrylom.

Ja som sa dnes rozhodla použiť na nechty glitrový prach ale takýmto spôsobom môžete vkladať i iné ozdoby na nechty

Urobme si glitrové špičky

Na pripravené nechty, ktoré majú za sebou prebrúsenie, lepenie tipov a vrstvu podkladového gélu, nanesieme na špičky stavebný UV gél. Do nevytvrdnutého gélu vkladáme glitrový prach. Farby a druhy glitrov, si kombinujte podľa vlastného uváženia. Ak máme nechty ozdobené glitrami, vložíme ich do UV lampy na 2 minúty. Po vytiahnutí z UV lampy nanesieme na celú plochu nechtov stavebný UV gél a znova vložíme do UV lampy na 2 minúty. Nezabúdame na to, že UV gél nanášame tak, aby sa nedotýkal nechtovej kožičky a zároveň modelujeme C-oblúk. Tým zabránime pri následnom odrastaní nechtov vzniku vzduchových bublín a následnému odlupovaniu gélu. Po zatvrdnutí gélu odstránime lepkavosť nechtov čističom gélu.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/9DMD0xPqnsc”][/pb_video]

Celú plochu nechtov prepilníkujeme, čím zarovnáme povrch nechtov. Taktiež nezabúdame na okraje nechtov. Aj zlé prebrúsenie okrajov, je častou príčinou odpadávania nechtov. Ak máme gélové nechty dôkladne prebrúsené, odstránime prach, a rovnomerne po celej ploche nechtov, nanesieme poslednú vrstvu UV gélu. Nechty vložíme do UV lampy a necháme zatvrdnúť. Po vytiahnutí z UV lampy odstránime lepkavosť nechtov odstraňovačom UV gélu a gélové nechty sú hotové.

Obsah blogu

Zafixujeme lakom

Vianočné nechty

Prichádzajú vianoce a tak ako mnohé iné žienky si lámem hlavu nad tým ako si ozdobím nechty tentokrát. Nechty s vianočným motívom sú aktuálne cez

Čítať ďalej

Recenzia na Promed 2020

Nemecká značka Promed sa vyznačuje svojimi kvalitnými výrobkami, ktoré získali už niekoľko ocenení. Brúska na nechty Promed 2020 taktiež patrí medzi ich top produkty, ktoré

Čítať ďalej