Nanechty.sk

Aquarium nechty

Každú ženu očaria priesvitné umelé nechty, naplnené ozdobami. Mnohé si kladú otázku: Ako je to možné, že tie ozdoby na nechty plávajú? Odpoveď je celkom jednoduchá. Nechty sú predĺžené pomocou dutých čírych tipov, ktorých názov vznikol z výsledného efektu, kedy ozdoby sú akoby v akváriu. Tieto tipy nazývame aqua tipy, aquarium tipy alebo aj akváriové nechty a pod.

Čo potrebujeme na aquarium nechty?

Základom sú samozrejme aquarium tipy, tekutina do aqua tipov, striekačka s ihlou, ploché ozdoby na nechty, UV gél, alebo akryl na uzatvorenie tipu, lepidlo.

Tieto duté tipy si môžete zakúpiť samostatne, alebo aj ako sadu. Sada na aquarium nechty už obsahuje všetky potrebné pomôcky a vám neostáva nič iné len začať tvoriť.

Modelujeme na akvárium tipy

Pri modelovaní aqua nechtov postupujeme podobne ako pri klasickom modelovaní. Najprv zalačíme kožičku, dezinfikujeme a prebrúsime prírodné nechty. Striekačku naplníme tekutinou do aqua tipov. Starostlivo vyberieme správnu veľkosť tipov, no zatiaľ ich nelepíme. Do zvolených nenalepených tipov dáme vhodné ozdoby (glitrový prach, perličky, flitre, fimo, …) a doplníme tekutinou v striekačke až po vrch. Obrátime tip a presvedčíme sa, či ozdoby naozaj plávajú. Čírym UV gélom, alebo čírym akrylom uzatvoríme otvor na tipoch, aby tekutina nevytekala. Nevlievame do tipov obyčajnú vodu, v nej ozdoby nebudú plávať! Taktiež nie všetky ozdoby sú vhodné, preto je potrebné si ich najprv vyskúšať! Napríklad hrubšie ozdoby sa môžu v úzkom priestore zaseknúť a tak budú brániť zvyšným ozdobám v pohybe.

Po uzatvorení aqua tipov sa presvedčíme či tekutina nevyteká. Ak je všetko v poriadku, môžeme začať lepiť tipy na prirodzené nechty. Po nalepení tipov, pokračujeme ako pri klasickom predlžovaní nechtov na tipy. Čiže nanesieme číry akryl, či UV gél a povrch prebrúsime. Pri tvarovaní nechtov pilníkom, či brúskou dávajte pozor, aby ste nepoškodili tipy, pretože by tak mohlo dôjsť k unikaniu tekutiny.

Tip:
Namaľujte na vrch nechtov kvietky, či čiarky a zdokonalíte celkový dojem. Tiež môžete použiť vodolepky či nálepky.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/lp_tGmyJ3W4″][/pb_video]

Obsah blogu

Novinové nechty

Bežne ste vyhadzovali novinový papier a nikdy vás nenapadlo, že sa ním dajú ozdobiť aj nechty? Zdá sa Vám to čudné? Možno, avšak ak samy

Čítať ďalej