Nanechty.sk

Zamatové nechty

Najnovšími trendmi v zdobení nechtov sú matné nechty a zamatový efekt. Dnes si povieme, ako zdobiť nechty zamatom a čomu sa vyhnúť, aby bol efekt čo najkrajší. Samotný postup je celkom jednoduchý a zamatový prášok, ktorý môžeme nájsť aj pod názvom kašmír, môžeme naniesť na lak alebo na gél. Ale poďme pekne od začiatku.

Na plyšové nechty budeme potrebovať farebný lak, kašmír na nechty a pinzetu. Pinzetou budeme sypať ozdoby na nechty. Môžeme zdobiť celú plochu nechta, špičku alebo aj malé časti ako napr. kvety. Jednotlivé farby kašmíru môžeme kombinovať a vytvárať obrazce. Biely kašmír v zimnom období môžete použiť ako sneh, či žltý kašmír dozdobiť ako kuriatko. Nechty môžete prizdobiť 3D kvetmi či kamienkami. Veď fantázii sa medze nekladú.

Zamat na nechty a lak

Ako som už spomenula, ide o špeciálny prášok, ktorý na nechty nanášame tak ako glitrový prach. Môžeme ho nasypať na lakované nechty, kým nieje lak zaschnutý. Lak, do ktorého budete kašmír sypať by mal mať farbu veľmi podobnú (ak nie rovnakú) ako kašmír. Vtedy dosiahnete sýte farby a dokonalý zamatový efekt. Ak by ste pod čierny kašmír dali napr. červený lak, musíte počítať s tým, že tento lak môže na niektorých miestach presvitať, čo nemusí veľmi dobre vyzerať. Po nanesení kašmíru je dobré ho mierne pritlačiť prstom. Okolie zdobenia, ktoré sa zamatom zašpiní, očistíte suchým štetcom. To môžete urobiť aj keď lak nieje suchý. Prebytočný zamat, ktorý sa nezachytí do laku ometajte až po uschnutí.

[pb_video type=”youtube” src=”https://www.youtube.com/embed/GDUOIKZza2g”][/pb_video]

Produkty do video príspevku zapožičal nechtový shop www.top-nechty.sk

Tip
Na malé motívy použite zdobiaci lak s ihlou. Pomocou ihly presnejšie vykreslíte detaily a kašmír sa pekne prichytí.

Zvláštnosťou tohto zdobenia je, že zamat na nechty nezalievame gélom, ani priesvitným lakom. Prekrytím vrstvou laku alebo gélu sa zamat akoby rozpustí a zamatový efekt je fuč. Vzniká tak nedôvera voči tomuto zdobeniu, keďže nieje chránené ďalšou vrstvou. No nemusíte sa báť, zdobenie kašmírom je vode odolné a tak si bez obáv môžete umyť ruky mydlom. Zdobenie sa namočí, no nepoškodí sa a po usušení je ako predtým.

Obsah blogu

Technika one stroke

One stroke, znamená v preklade jedným ťahom a týmto spôsobom sa aj aplikujú akrylové farby. Ide o kombináciu dvoch farieb, pri ktorých nanášaní sa tieto

Čítať ďalej