Nanechty.sk

Trendy manikúra na rok 2019

Každý rok so sebou prináša nové módne vychytávky v móde, interiéroch, líčení a samozrejme aj v nechtovom dizajne. Aké trendy so sebou prináša rok 2019? Mám pre vás prichystaných niekoľko módnych noviniek nechtového dizajnu, ktoré sú elegantné a vkusné. Základom sú jemné aplikácie, jednoduchosť a minimalistické vzory.

Koralový odtieň
Na svetových módnych prehliadkach a začala vynímať koralová farba. Práve tá, sa podľa experta na farby inštitútu Pantone, stala farbou roka. Módny dizajnéri ju začali čoraz častejšie aplikovať do svojich výtvoroch.

Niektorí to trošku preháňajú tvrdením, že najlepšie je byť v tejto farbe odetá od hlavy až po päty. Nemusíme ísť kvôli módnym odporúčaniam hneď do “extrému”, stačí ak si týmto odtieňom spestríme našu manikúru.

Predtým ako sa do toho pustíme, skontrolujme si stav našich nechtov. V prípade potreby si poriadne odstráňme zvyšky starého laku. Ako je na tom vaša nechtová kožička? Ak ju potrebujete zjemniť, odporúčam vyskúšať odstraňovač nechtovej kožičky. Stačí ho naniesť na okolie nechtov a nechať pár minút pôsobiť. Pomocou zatlačovača nechtivú kožičku jemne zatlačíme.

Na preleštenie prírodných nechtov môžeme použiť leštičku na nechty. Na koniec nanesieme lak na spevnenie nechtov. V prípade, že máte umelé nechty postup je podobný. Odporúčam použiť brúsku na nechty pomocou ktorej si odstránite starý lak, ošetrite nechtovú kožičku a samotný necht preleštite. Základom u oboch prípadoch je, aby boli nechty čisté, upravené a pripravené na lakovanie a zdobenie.

Módna koralová farba
Táto farba je sama o sebe svieža. Ak ju jemne ozdobíte zlatými aplikáciami dosiahnete elegantný dojem. Koralový odtieň je podobný lososovej farbe, je však oveľa sýtejší.

Stačí si už len zadovážiť koralový lak na nechty a môžeme začať. Pre dosiahnutie toho správneho odtieňu odporúčam naniesť dve vrstvy laku. Nasieme prvú, počkáme kým vyschne a proces opakujeme. Pre lesklý efekt a zafixovanie farebného laku môžeme použiť top coat (nadlak).

V prípade, že idete zdobiť umelé nechty vyberte si na to príslušný lak. Či už gélový alebo akrylový a samozrejme v koralovom odtieni. Prvou vrstvou bude nadlak podlak, ktorý necháme vytvrdnúť v lampe na nechty. Nanesieme dve tenké vrstvy farebného laku a opäť vložíme ruky do lampy. Na záver nezabudnite naniesť nadlak podlak pre fixáciu nechtov a dosiahnutie pekného lesku. Nechápe ho vytvrdnúť v lampe na nechty.

Trendy v nechtovom dizajne
Koralový odtieň sa ideálne kombinuje so zlatými odtieňmi. Fantázii sa medze nekladú ale nezabudnite, že IN v nechtovom dizajne je jemné a jednoduché zdobenie. Na sýty koralový základ nechtu použijeme zlaté glitrový prášok. Pomocou tenkého zdobiaceho štetca na nechty vieme vytvárať aj tie najjemnejšie línie.

Odporúčam vyskúšať bodkovanie. Či už si obodkujente každý necht, alebo len jeden na každej ruke,nechám len na vás. Zdobenie glitrami je jednoduché a zvládne ho aj začiatočník. Ak ho aplikujete na prírodné nechty, stačí glitre pomocou štetca naniesť na nevyschnutú vrstvu koralového laku. Nechápe ho vyschnúť a nechty následne zafixujeme top coat.

Ak idete zdobiť umelé nechty, glitre pomocou štetca nanášame na tenkú vrstvu nevyschnutého farebného gél laku a následne dáme vytvrdnúť do lampy na nechty. Glitrový prach môžeme aj zmiešať s gélom či akrylom. Nanesiete ho tak pozdĺž celého nechtu.

V prípade, že chcete namiesto bodiek vytvárať pásiky, alebo si takto ozdobiť nechtové lôžko, postupujete rovnako. Odoprúčam použiť nálepky na nechty. Je to efektívny a jednoduchý spôsob zdobenia nechtov a nájdete ich v rôznych vzoroch a ornamentoch.

Koralovú manikúru si viete skrášliť napríklad aj 3D ozdobou so swarovského kamienkami. Vkladajú sa do poslednej vrstvy gél laku a nechajú sa stvrdnúť pod lampou na nechty. 3D ozdoby sú pomerne väčšie, preto by som si nimi ozdobila len jeden necht na každej ruke. Vyskúšajte aj malé kamienky na nechty, ktoré sa po novom ukladajú okolo celého nechtového lôžka.

Obsah blogu

Aplikácia na necht

Pečiatkovanie nechtov

Jednoduchým a zároveň krásnym zdobením je pečiatka. Motívy môžete robiť aj viacfarebné. Tento návod vám určite zodpovie viacero otázok, ako používať razítko na nechty

Čítať ďalej

Francúzska manikúra

Francúzska manikúra je jednoducho klasika. Je charakteristická bielou špičkou a prirodzenou farbou zvyšku nechta. V podstate sa ňou len zvýrazňuje prirodzená podoba vašich nechtov. Dosiahnete

Čítať ďalej