Nanechty.sk

Zabudnite na popraskané päty a škaredé nechty

Letné obdobie so sebou prináša aj pestrý výber ženských vzdušných topánok. Aby ste pôsobili krásne a príťažlivo, tak musíte dbať aj o starostlivosť o svoje päty a nechty na nohách. Tie budú v tomto slnečnom období pútať pozornosť viac, ako kedykoľvek predtým. Otvorená špička odhalí vaše pedikérske schopnosti a šľapky prezradia momentálny stav piet. Nestačí si kúpiť len dokonalé topánky, ale takisto musíte zabezpečiť dôkladnú starostlivosť o svoje nohy.

Prečo máme popraskané nechty?

Dôvodov môže byť viacero. Okrem predispozícii vplýva na praskanie aj vaša hmotnosť a každodenný pohyb. Ste športový nadšenec? V takom prípade musíte byť obzvlášť trpezlivý a snaživý. Čím väčšia záťaž, tým je kladená väčšia námaha na nohy. Chcete predísť alebo sa zbaviť tohto škaredého obrazu? V prvom rade dbajte na kvalitnú obuv. V byte sa neprechádzajte takzvane “na boso”, ale obujte si papuče či navlečte ponožky. Vaše päty tak nebudú suché a odreté.

Ďalším hlavným dôvodom popraskaných piet je zanedbaná úprava nôh. Tak ako vaše telo potrebuje vodu, tak aj nohy si pýtajú patričnú hydratáciu a regeneráciu. To môžete docieliť len pravidelnou starostlivosťou a správnymi prípravkami.

Ako sa zbaviť popraskaných piet

Výborným pomocníkom je masť na popraskané päty, ktorá obsahuje vitamíny (A, E, B5) a komplex bylín. Pomocou nej chodidlá vyživíte a zvýšite pružnosť pokožky. Aplikujte ju najlepšie až po kúpeli. Ak močíte nohy vo vode, vhodné je doň pridať soľ do kúpeľa. Ak máte pocit, že je pokožka jemná, tak opatrne očistíte starú nepotrebnú kožu. Vhodná je pemza alebo pilník na päty. Mnohé dámy si doprajú relax formou parafínového zábalu. Tá pozitívne vplýva nie len na pokožku, ale takisto aj nervovú sústavu.

Dôkladná pedikúra

Topánky s otvorenou špičkou sú nádherné, ale ak vaša pedikúra je na bode mrazu, tak vám nepomôžu topánky ani za tisíc eur. Jednoducho sa musíte o seba starať, ak chcete byť zdravá a krásna. Po dôkladnom kúpeli a očiste pokožky sa presunieme k nechtom. V prvom rade očistíme nechtovu kožičku. Použijeme zatlačovač nechtovej kožičky, pretože iné ostré predmety by mohli narušiť dané miesta a dokonca spôsobiť infekciu.

Ak máte zdravotné problémy, tak najprv preliečte svoje nechty a až potom sa odvážte k zdobeniu. Existujú rôzne liečivé laky proti plesniam či lámavosti, tak ich využite. Pri výbere pilníka vám odporúčame sklenený. Je oveľa šetrnejší ako papierový, a takisto vás poteší jeho moderný dizajn. Nie je to nič ťažké, len treba chcieť a konať.

Obsah blogu

Shark nechty

Stiletto nechty

Nechty modelované do špica nazývame stiletto nechty. Môžeme ich pracne vymodelovať na šablónu a potom brúsiť do požadovaného tvaru, alebo si zakúpime stiletto tipy a

Čítať ďalej

Aquarium nechty

Každú ženu očaria priesvitné umelé nechty, naplnené ozdobami. Mnohé si kladú otázku: Ako je to možné, že tie ozdoby na nechty plávajú? Odpoveď je celkom

Čítať ďalej