Nanechty.sk

SOS pre naše nohy a chodidlá

Chodidlá nechávame po celú zimu ukryté v teplých ponožkách. S blížiacim sa letom si začíname všímať ich stav. Sú vaše päty popraskané a pokožka suchá? Zanedbanie starostlivosti počas chladných dní sa nevypláca. Ako tomuto stavu predísť?

Nohy nás doslovne nosia a preto si zaslúžia patričnú starostlivosť. Denne pomocou nich prejdeme niekoľko kilometrov, a predsa si našu pozornosť získajú až keď začnú bolieť. Netreba to podceňovať. Bolesti z nôh môžu postihnúť aj naše kĺby a chrbát. Sú to dostatočné dôvody prečo by sa mali o naše nohy a chodidlá pravidelne starať? Nemusíme hneď vyhľadávať profesionálnu starostlivosť. Stačí nám pár zaručených domácich trikov ako si ich jednoducho udržiavať počas celého roka.

Lavórový kúpeľ pre chodidlá
Domáca pedikúra najlepšie bodne počas filmového večera. Stačí si napustiť lavór s príjemne teplou vodou. Do nej si nasypeme voňavú minerálnu soľ na pedikúru. Odporúčam limetkovú, ktorá reguluje tvorbu potu. Necháme chodidlá vymočiť minimálne na 10 minút. Relaxačný teplý kúpeľ povzbudzuje cirkuláciu krvi.

Pokožka je po ňom vláčna a ideálna pre odstránenie zrohovatenej kože a iných nedokonalostí. Skvele sa na to hodí obyčajná pemza alebo pilník s drsným brúsnym papierom. Sú šetrnejšie ako kovové nástroje na pedikúru. Pemzou pohybujeme v jednom smere, aby sme pokožku ešte viac nepoškodili. Po zbavení sa zrohovatenej kože prichádza na rad domáci peeling.

Domáci peeling na nohy
Jednoduchý krok k dokonalým nohám sa odporúča vykonávať minimálne dvakrát za týždeň. Mal by sa aplikovať pred kúpeľom alebo sprchou. Masážnymi pohybmi ho aspoň 5 minút nanášame na suché nohy, a nakoniec opláchneme.

Peelingy rôznych vôní a zložení nájdete na trhu habadej. Odporúčam vyskúšať exfoliačný makadamový peeling s obsahom kozieho mlieka a kúskami makadamového orecha. Kozie mlieko vyživuje a hĺbkovo hydratuje aj extrémne suchú pokožku. Viditeľné výsledky dosiahneme aj používaním prípravku na nohy s výťažkami z medu. Med má všeobecne liečivé účinky. Zanecháva pokožku jemne vláčnu, regenerovanú a pripravenú na ďalšie procedúry.

Pekne si ich zabaľme
Doprajme svojim chodidlám výživný zábal. Je to praktický prípravok, ktorý dokáže zázraky. Ide o emulziu napustenú v jednorázových návlekoch, ktoré na nohy jemne nasadíme. Je potrebné si ich na poriadne pozatláčať, aby emulzia pokryla každý kúsok chodidla. Necháme pôsobiť pár minút.

Nielenže nám to pokožku krásne zmäkčí ale priaznivo pôsobí aj na naše nechty, ktoré budú pevnejšie. Aj oni si zaslúžia našu pozornosť. Elegantný výsledok dosiahnete jemnou japonskou manikúrou. Odporúča sa nechty pilníkovať do rovného tvaru.
Vyhneme sa tak nepríjemnému zarastaniu.

Klasická suchá pedikúra
Pár krát ročne vyskúšajte medicinálnu suchú či mokrú pedikúru, pri ktorom vám profesionálne ošetria nohy. Oslobodí vás od všetkých nedokonalostí, ako sú hlboké kurie oká, zarastené nechty, a dokonca aj vbočené prsty. Jednoduchým spôsobom ako sa vyhnúť možným chirurgickým zákrokom, je pravidelná domáca starostlivosť. Suchá pedikúra sa na rozdiel od mokrej môže robiť aj s kovovými pomôckami.

Odporúčam zadovážiť si brúsku na nechty. Je to praktické zariadenie, pomocou ktorého si viete efektívne ošetrovať manikúru a pedikúru. S príslušnými brúsnymi nadstavcami si odstránime stvrdnutú kožu, upravíme nechty a nechtovú kožičku. Na trhu ich nájdete v dostupných cenách.

Povedzme nie popraskaným pätám
Popraskané päty sú výsledkom extrémne suchých chodidiel, ktoré sú dennodenne namáhané. Môže za to aj zanedbaná starostlivosť, ale ja nekvalitná obuv. Dá sa tomu predísť pravidelnou hydratáciou. Na chodidlá sa odporúčajú krémy s mastnou a olejovou konzistenciou.Krémy s obsahom mentolu okamžite schladia. Produkty s obsahom levandule a shea masla pokožku výrazne zregeneruje a zrelaxuje. Prípravky s obsahom pantenolu zasa uľavujú od opuchov. Odporúča sa ich aplikovať každý deň na vyčistenú pokožku pred spaním, aby sa do poriadne vstrebali. V lete nezabúdajme na krémy s ochranou pred slnkom.

Obsah blogu

Romantika pri snežení

Keď teplomer ukazuje len pár stupňov pod nulou a pod nočnými lampami pomaličky poletujú miniatúrne chumáčiky snehu, takáto situácia môže pri prechádzke s partnerom navodiť

Čítať ďalej