Nanechty.sk

Zdobenie nechtov akrylovými farbami – one stroke

Dnes je veľmi trendy technika one stroke. Používajú sa na ňu akrylové farby, ktoré majú dobrú kryciu schopnosť a rýchlo schnú. Tieto farby sú vodou riediteľné, no po zaschnutí vode odolné.

One stroke

One stroke
Na kožičku som naniesla zmäkčovač a nechala ho chvíľku pôsobiť. Tak som pozatlačovala kožičku pomarančovým drievkom a najjemnejším pilmíčkom som nechty zdrsnila. Založila som samolepiacu šablónu Ružovým akrylom som predĺžila nechtové lôžko a modrým glitrovým akrylom som modelovala špičky nechtov. Odstránila som šablóny a nechty som vytvarovala a prebrúsila povrch. Akrylovými farbami som namaľovala kvety a dozdobila kamienkom. Naniesla som ešte jednu tenkú vrstvu číreho akrylu a na záver som nechty prelakovala top coat lakom na nechty. Kožičku okolo nechtov som potrela olejčekom a do pokožky rúk som vmasírovala krém na ruky.

Použitie akrylových farieb

Použitie akrylových farieb
Na pripravené nechtíky nanesiem nechtový preparát, potom primer. Následne nanesiem podkladový UV gél, ružový modelovací UV gél, ktorým vymodelujem C oblúk. Na hotové nechtíky nakreslím technikou one stroke akrylovými farbami kvetinky a celé pretriem ukončovacím UV gélom.

Zdobenie maľovaním

Zdobenie maľovaním
Po nanesení zmäkčovača nechtovej kožičky som kožičku zatlačila. Prirodzený necht som skrátila a jemne prebrúsila povrch nechtov. Nechty som očistila od prachu štetcom a dezinfikovala dezinfekčným prostriedkom. Lepidlom so štetcom sam nalepila umelé čierne nechty. Pri lepení nechtov dávajte pozor, aby sa pod tipom nevytvorila vzduchová bublina, pretože tip rýchlejšie odpadne a v bubline sa tvoria plesne. Tipy som skrátila gilotínou a hrany prebrúsila pilníkom. štetcom č. 4 som na nechty naniesla primer UV gél. Kým UV gél tvrdol v UV lampe očistila som si štetec čističom na štetce. Očisteným štetcom som naniesla na nechty v dvoch vrstvách ružový mliečny stavebný UV gél. Ružový gél som naniesla len na lôžko. Pri nanášaní Uv gélu dbajte, aby sa UV gél nedostal až k nechtovej kožičke, pretože potom rýchlejsie opraská z nechtov. Po vytvrdení UV gélu a očistení štetca som na celý necht naniesla priesvitný stavebný UV gél. Keď Uv gél vytvrdol v UV lampe, tak som nechty prebrúsila pilníkom, aby na ich povrchu neboli žiadne nerovnosti. Nechtíky som zdobila akrylovými farbami. Kvety som maľovala plochým zdobiacim štetcom. Tenké úponky, ktoré sú kreslené na lôžku som maľovala najtenším zdobiacim štetcom. Nazdobené nechty som pretrela čírym stavebným UV gélom a po vytvrdnutí som nechty prelakovala lesklým ukončovacím lakom na nechty, ktorý už neide do UV lampy, ale schne na vzduchu. Ruky som zákazníčke natrela harmančekovým krémom a do kožičky okolo nechtov som vmasírovala výživujúci olejček.

Obsah blogu