Nanechty.sk

Dual lampa na nechty – výhodné riešenie

Už to má jasne v názve, že sa jedná o niečo duálne čiže dvojité, alebo presnejšie zložené z dvoch samostatných jednotiek. Dual lampa je kombináciou LED a UV lampy. Z oboch si vzala to najlepšie. To, že sa jedná o niečo dvojité nemusí hneď znamenať, že pôjde o niečo robustné. Na trhu ich nájdete v praktickom elegantnom dizajne. Prekvapí vás aj samotnou cenou. Je to skvelý pomocník v profesionálnom nechtovom salóne, ale aj v domácnosti.

UV a LED lampa na nechty a ich rozdiely
Pre nechtové dizajnérky, ktoré preferujú štandardné riešenia a neplánujú do lampy na nechty veľa investovať, je vhodným výberom práve UV lampa. Je vhodná na vytvrdnutie UV gélu a gél laku na nechty. V tých výkonnejších vám vytvrdne aj LED gél.

Lampa na nechty funguje na princípe ultrafialového žiarenia z UV žiaroviek. Žiarenie nie je viditeľné voľným okom. Samotné vytvrdzovanie materiálu trvá zvyčajne 2 – 4 minúty. Tieto lampy sú najlacnejšou alternatívou v porovnaní s ostatnými lampami. Nevýhodou je potrebná pravidelné výmena žiaroviek. Na domáce používanie je to postačujúce.

LED lampa na nechty vytvrdzuje pomocou diód, ktoré svojou intenzitou pomáhajú urýchliť tvrdnutie materiálu. Diódy sa vyznačujú vysokou svietivosťou, dlhou životnosťou a taktiež šetrnosťou k životnému prostrediu. Zabezpečuje vám dlhodobú úsporu, čo je obrovskou výhodou. Diódy majú 50-tisíc hodinovú životnosť a to je už čo povedať. Ide o efektívne zariadenie v porovnaní s rýchlosťou a úspornosťou.

Táto lampa na nechty slúži na vytvrdzovanie LED gélu a gél laku. Pri tejto lampe je potrebné používať výrobky na nechty s označením LED. Malou nevýhodou je, že UV gél vám pod ňou nestvrdne.

Dual lampa – praktické spojenie
Dual je kombinovaná ale nie komplikovaná. Hodí sa na všetky konzistencie na nechty. Vytvrdne vám pod ňou UV gél, LED gél, gél lak a poly gél. Je užitočnou voľbou v nechtovom salóne, ale samozrejme aj ako pomocník na doma.

Pred použitím je potrebné ju zapojiť do elektrickej siete a môžete začať s ňou pracovať. Hodí sa na manikúru i pedikúru. Stačí do nej vložiť ruku alebo nohu a lampa sa automaticky rozsvieti. Po vybratí ruky alebo nohy UV LED diódy v lampe automaticky zhasnú. Má v sebe zabudovaný senzor.

Dual lampy na nechty majú zvyčajne zabudovaný digitálny displej, pomocou ktorého si viete kontrolovať čas tvrdnutia. Čas tvrdnutia závisí od konzistencie materiálu, hrúbky nanesenej vrstvy, ale aj pigmentu gélu. Doba tvrdnutia gélov a gél lakov závisí od výkonu danej lampy. Výsledný čas si viete na časovači dopredu nastaviť, alebo ho stačí len kontrolovať a po uplynutí doby ruku z lampy vybrať. Diódy sú v lampe strategicky rozmiestnené, a zabezpečujú tak rovnomerné tvrdnutie materiálu.

Obsah blogu